Lelketlen bolygó (4.)

2011/07/11. - írta: historico

Emlék-2

2660.

Több, mint 500 évvel az idegen szerkezet felfedezése után az emberiség élete teljesen megváltozott. Az országhatárok és országok megszűntek, mindenki szabadon mozoghatott a bolygón. Az irányítás egyetlen nagy kormányzat kezében volt, akik munkáját az országok kormányait helyettesítő regionális központok segítették. Az emberek nagy része a gigászi méretű városokban élt, a városokon kívül csak néhány 100 000 kisváros létezett. Ennek köszönhetően óriási területek kerültek vissza a természet kezébe, de sajnos már későn. Az emberi civilizáció a virágkorát élte. A járványok és a betegségek szinte teljesen megszűntek, a bűnözéssel együtt. Magas volt a jólét. Persze mindez csak a 7 Gigavárosban és a háború után...

2120-2200

A KK-okban levett vérmintákat eleinte el kellett szállítani a fővárosba, ahol a gép is megtalálható volt. Ez a tény lassította a szolgáltatást és hosszú várólisták alakultak ki. Persze a szerkezetet megtaláló ország pénzért árulta a gép minden előnyét. Mivel csak ez az egy szerkezet létezett és bonyolultsága miatt nem tudták lemásolni, ezért egyre drágább lett a használata. A tudósok és mérnökök ugyanakkor gőzerővel próbálták szétszedni és lemásolni a szerkezetet. A hosszú várólisták miatt a kormány úgy döntött, csak a saját állampolgárai számára teszi elérhetővé a szerkezet használatát. Még így is hosszú várakozásra kellett számítania annak aki igénybe szerette volna venni a gépet. A többi országnak persze nem tetszett, hogy előlük elzárták a gépet felerősödtek az ellenséges hangok. Az pedig csak olaj volt a tűzre, hogy napvilágra kerültek olyan dokumentumok melyek azt tartalmazták, hogy az ország hadserege számára több százezer klónt "készítettek". A bolygó országai, de főleg a környező országok követelték a "klón hadsereg" azonnali feloszlatását. A kormány eleinte próbálta tagadni a létezését, de a megdönthetetlen bizonyítékok napvilágra kerülése után kénytelen volt elismerni, hogy van ilyen hadserege, de váltig állította, hogy csak védelmi céllal és a leszerelésbe nem egyezett bele. A feszültségek tovább fokozódtak. 10 éves hidegháború után végül kitört az Utolsó Világháború. Először a környező országok üzentek hadat, de az addigra több milliósra duzzadt sereg könnyedén visszaverte a támadásokat.Végül már szinte a teljes világ ellenük fordult, de persze pár szövetségest is sikerült találniuk. Kezdetét vette a totális háború és már rögtön az első évben előkerültek a nukleáris fegyverek. Szinte egyszerre lőtték ki egymásra az atombombákat, melyek a földdel tették egyenlővé az összes országot. A radioaktív füst és korom befedte a bolygó teljes felszínét, elzárva a napfény jelentős részét. A sugárzás, a növények és állatok tömeges pusztulása éhínséghez vezetett és rengeteg ember halt meg. A túlélők látva a pusztítást végül összefogtak és a hidegháború alatt épített föld alatti bunkerekben vészelték át a nukleáris telet. A sugárzás ellen a bunkerek falai védtek ugyan, de már így is sokan megfertőződtek és meg is haltak már a bunkerekben is.A több éves nukleáris tél alatt felélték a túlélők az összes felhalmozott készletet így kénytelenek voltak kimerészkedni. Tudták, hogy már nem sok idejük van feltölteni készleteiket a nukleáris nyár előtt, amit biztos hogy nem élnének túl a felszínen, ugyanis az ózonréteg szinte teljesen elpusztult és a hőmérséklet is drasztikusan növekedni fog.
Végül pár millióan (nincs pontos adat) túlélték a háború okozta környezeti katasztrófákat és mikor a bolygó újra lakhatóbbá vált, elkezdték újjáépíteni a világot. Így született hát sok-sok évszázad alatt meg a 7 Gigaváros és a kisvárosok. Az idegen gépet pedig újra megtalálták és megint használatba vették, immár mindenki számára elérhetően. Vagy mégsem?

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://noveell.blog.hu/api/trackback/id/tr433030386

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása